Bulut Sunucu İle Kullandığın Kadar Öde

Bilindiği gibi web siteleri artık hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Her alanda ve her konuda online platformda yer bulan web siteleri, kişisel ya da kurumsal olarak kullanıma uygundur. Ancak bu web sitelerinin teknik detaylarına son derece dikkat etmek gerekir.
Bu haber 2017-06-06 01:10:12 eklenmiş ve 191 kez görüntülenmiştir.

Bilindiği gibi web siteleri artık hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Her alanda ve her konuda online platformda yer bulan web siteleri, kişisel ya da kurumsal olarak kullanıma uygundur. Ancak bu web sitelerinin teknik detaylarına son derece dikkat etmek gerekir. Çünkü yeterli alan bulunmadığında ya da gerekli şartlar bir araya getirilemediğinde, sitelerin kapatılması an meselesi olabilmektedir.

Hosting Bulut Sunucu İle Tanışın!

Hosting bulut sunucu, web piyasasının en yeni üyelerinden biridir. Kullanım kolaylığının yanı sıra, sunulan hizmetlerin oldukça büyük kolaylıklara ve kullanım rahatlığına neden olması gibi nedenlerle sektörde popüler bir hale gelmeye başlamıştır. Gün geçtikçe önem kazanan bu sistem, özellikle web siteleri tarafından gerek duyulan kullanım alanının etkin ve oldukça da uygun bir fiyat ile kullanımına olanak tanımaktadır.

Bir web sitesi sahibi, Bulut sunucu ile satın aldığı yerin kullandığı kadarının ödemesini yapmaktan sorumludur. Örneğin 2 Gblık bir alan alan kullanıcı, bunun verilen süre içinde 1.5 gblık bölümünü harcadığında, yalnızca bu harcanan kısım için ücret ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda güvenilirlik bakımından da sitenin kapanmaması için sunucu ayarlaması da sağlanmaktadır.

Bulut Sunucu Nasıl Kullanılır?

Klasik sunuculardan pek çok bakımdan avantajlı olan hosting bulut sunucu, kullanıcılar tarafından ihtiyaç duyulan teknik durumların bir sorun haline gelmesinin de önüne geçmektedir. Gerekli bant genişliği, kullanım alanı gibi durumlar sorun olmaktan çıkar. Aynı zamanda bu kullanım alanı sistem tarafından otomatik olarak sağlanır.

Kullanılan domainler arasında arzu edildiği gibi iletişim kurulması, bir sunucu devreden çıktığında sitenin kapanmaması için bir başka sunucunun devreye girmesi, gerekli durumlarda yedeklenme vs. hizmetlerin tamamı bulut sunucu ile sağlanabilmektedir.

 

Bulut sunucunun gerçekten site için gerekli olup olmadığı noktasında şu an için birtakım tereddütler bulunmaktadır. Bu sistemin küçük, kişisel web sitelerinde kullanımının gerekli olup olmadığı gibi konularda da soru işaretleri mevcuttur. Şu an için henüz gerek duyulmasa da, ilerleyen zamanlarda pratikliği ve performansı ile tüm online platformlar için bir zorunluluk haline geleceği düşünülmektedir.  


ETİKETLER : bulut sunucu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran