Burs Akampüs'te Bulunur

Üniversite öğrencisinin en önemli dertlerinden birisi burs bulmaktır.
Bu haber 2016-10-19 13:33:27 eklenmiş ve 88 kez görüntülenmiştir.

Yüzlerce kurum ve kuruluşun bir çok burs imkanı olmasına rağmen, bunların derli toplu bir şekilde listelendiği kaynak sayısı bir elin parmağını geçmez. Üniversitelilerin buluşma noktası Akampüs, bu konuda öğrencilere büyük bir hizmet sundu ve burs bölümünü yayına aldı.

Burada yüzlerce farklı özel kurum ve vakıftan burs imkanları öğrencilere sunulmakta. Türkiye'nin çok büyük ve köklü kuruluşlarından olan Sabancı Grubu, Koç Grubu, Anadolu Grubu, Ağaoğlu şirketleri, Alarko Holding, Torunlar Holding gibi özel şirketlerin burslarına bu sayfalardan ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya'dan pek çok ülkenin de gerek lisans gerekse yüksek lisans ve doktora eğitimleri için ülke bursları bulunmakta. Mesela en son Japon hükümeti tarafından açıklanan bir burs duyurusuna bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Azerbaycan, Hollanda, Kore, İsveç, ABD gibi ülkelerin de burs duyurularına burs bölümünden ulaşabilirsiniz.

 Devletin de pek çok kurumu burs imkanı sunmakta. YÖK direk olarak üniversite seçimi zamanı bazı bölümleri teşvik etmek için burs vermekte. Mesela şu haberde (http://www.akampus.com/yokten-bu-bolumler-tercih-edenlere-600tl-burs) yer alan bölümleri tercih edenlere YÖK 600 TL burs vereceğini açıkladı. İş ve İşçi Bulma Kurumu - İŞKUR'da geçtiğimiz günlerde belli meslek grubundaki öğrencilere 1000 TL'lik burs imkanı sağladığını duyurdu. Bununla ilgili detaylara da şu İşkur aylık üniversite öğrencilerine 1000 tl maaş yazıp Akampusten erişebilirsiniz. Başbakanlık bursları da öğrencilerin favori burslarından. Bununla ilgili başvuru koşullarına da ilgili haberden ulaşabilirsiniz. Avrupa Birliği bursları veya Türk Eğitim Derneği bursları gibi çeşitli özel statüdeki kurumlardan da burs fırsatı yakalamak mümkün.

 Bunun dışında Türkiye'de illere göre de burs imkanları mevcut. Burada okuduğunuz üniversitenin olduğu il, ikametgah adresinizin bulunduğu il veya kimlikteki kütük bilginizin kayıtlı olduğu ile göre burs fırsatı sunan yüzlerce vakıf var. İl il burs imkanlarını merak eden öğrenciler de Akampüste burs veren vakıflara tıklayarak ilgilendikleri illeri seçip, bu ilde hangi vakıfların burs verdiğine göz atabilirler. Liste üzerinden 79 ilden 2956 adet vakıfa erişmek mümkün.

 Burs Veren Vakıflara Internetten Başvuru Yapmak

Burslara başvuracak adaylar için de farklı alternatifler mevcut. Mesela bazı vakıf ve kuruluşlar özel koşullar talep edebiliyor. Örneğin ebeveynlerinden birini kaybetmiş olmak, spesifik olarak belli bir bölümde okumak, belli bir ilin nüfusuna kayıtlı olmak gibi çeşitli kriterler öğrencilerin karşısına çıkabiliyor. Ayrıca hemen hemen her bursun farklı başvuru dönemleri ve süreçleri bulunuyor. Bazı burs başvurularında sadece evrakla veya online olarak başvuru yapılırken, bazı kurumlar mülakata katılımı zorunlu tutuyor. Bu arada bu bursların çoğuna artık internetten başvurmak mümkün. Tabi bazıları hala yazılı şeklide ıslak imzalı evrakları da talep etmekteler.

 Özetlemek gerekirse, aslında Türkiye çapında burs fırsatları oldukça zengin ve çeşitli. Dolayısıyla burs almayı kafasına koyan öğrencinin eli boş dönme ihtimali çok düşük. Önemli olan kendisine en uygun bursları tespit etmek ve başvuru sürecini kazasız atlatmak. Akampus.com burs bölümü de öğrencilere ihtiyaç duydukları bilgileri vererek bu sürece başlamalarını kolaylaştırıyor. Temennimiz burssuz öğrencinin kalmaması ve maddi sebepler nedeniyle hiç bir öğrencinin eğitimini aksatmamasıdır.

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran