Dr. Nuri Nasır'dan 'Sağlık Turizmi' Vurgusu

Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Özel İzmir Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır, sağlık turizmi açısından yakalanan ivmenin ülke genelinde umut verici olduğunu; ancak İzmir’in henüz sağlık turizmi hedeflerinin uzağında bulunduğunu söyledi.
Bu haber 2016-12-02 10:41:46 eklenmiş ve 58 kez görüntülenmiştir.

Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Özel İzmir Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır, sağlık turizmi açısından yakalanan ivmenin ülke genelinde umut verici olduğunu; ancak İzmir'in henüz sağlık turizmi hedeflerinin uzağında bulunduğunu söyledi.

İzmir'in, sağlık iş gücü açısından ülkenin en şanslı şehri olduğunu ifade eden Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Özel İzmir Egepol Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Nasır, sağlık turizmi açısından yakalanan ivmenin ülke genelinde umut verici olduğunu belirtti. Nasır, Doğası, iklimi ve doğal kaynaklarıyla ayrı bir cazibesi olan İzmir'in sağlık turizminde dünyada önemli bir destinasyon olmaması için hiçbir neden bulunmuyor. Bize bahşedilen bütün bu olanakları doğru kullanmak hepimizin sorumluluğu. Burada yapılması gereken ilk iş, daha çok akredite kurum. Uluslararası akreditasyon kuruluşlarının belgelendirmesi elbette önemli ama Sağlık Bakanlığının hazırlıklarını neredeyse tamamladığı ulusal bir akreditasyon programının hayata geçirilmesi ve İzmir'deki özel hastanelerin buna hazır olmaları gerekiyor. Yerel yönetici ve bürokratların hastaneleri bu konuda teşvik edici, gelişmelerinin önündeki engelleri azaltma yönünde tutum takınmaları bu noktada çok önemli. İzmir'i seven öngörülü bürokratların, özel hastanelerin önünü açacak perspektiften bakmaları sektöre bir ivme katacaktır diye konuştu.

Sağlık kenti olmak dünyada en çok İzmir'e yakışır

İzmirli özel hastanelerin sağlık turizmi hizmet sunumunda en büyük avantajlarının aslında turistin sağlığı hizmetini zaten veriyor olmaları diyen Nasır, Bu konuda deneyim sahibiyiz. Sağlık turizminin üç önemli ayağı var; termal turizm, yaşlı turizmi ve medikal turizm. İzmir her üçünü de yapabilecek yeterlilikte. Sağlık turizmi için özel hastaneler kadar, turizmci, yerel yönetim ve bürokatlar da sorumluluklarının farkında olmalı ve destekleyici rol almalı. Bu potansiyeli en verimli kullanabileceği turizm şekli sağlık turizmidir. Sağlık turizmi, diğer turizm türlerine göre daha fazla getiriye sahip özellikli bir ticaret şeklidir. Sağlık turizminin kentte yaratacağı ekonomik katkının, kentin daha modern bir altyapıya kavuşması, daha sağlıklı ve dayanıklı yapıların üretilmesine ve nitelikli iş gücünün biriktiği seçkin bir şehir olmasına katkı sağlayacağı açıktır. Sağlık kenti olmak dünyada en çok İzmir'e yakışır ifadesini kullandı.

İzmir'in sağlık kenti olması ve başarılı bir sağlık turizmi yürütmesi için önce zayıf yönlerini ve güçlü olduğu noktaları belirlemesi gerektiğini hatırlatan Nuri Nasır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Güçlü olduğumuz konularda bir yandan halkla ilişkiler çalışmalarına hız verirken; diğer yandan da zayıf yönlerimizi ele almalı ve çözümler üretmeliyiz. İzmir'in, turizm olanaklarını en iyi şekilde sunabilecek coğrafya ve iklime sahip bir metropol şehir olması en güçlü yanımız. Bulunduğumuz lokasyonun, hem deniz hem hava hem de kara ulaşımı olma noktasındaki kolaylığı bir diğer güçlü yanımız. Gelişmiş kalifiye sağlık çalışanının fazla sayıda bulunması ve potansiyel yaratılması halinde bu anlamda sağlık çalışanı tarafından tercih edilen bir kent olması diğer bir artımız. Kıyı şeridimizin uzunluğu, kültürel ve sanatsal faaliyetlere kentin yakınlığı yine turizm açısından cazip artılarımız. Bunların yanında kentin uzun yıllardır planlı büyüme ve altyapıyla ilgili sorunlarını çözememiş olması, turizm açısından şehrin dünya çapında destinasyon noktası olmasına engel oluşturuyor. Sağlık turizmi ve turizmin birlikte canlanması, her ikisi için de uygun olan kentimizin kazanımlarını ve ivmesini arttıracaktır. - İZMİR


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Dr Nuri Nasır dan Sağlık Turizmi Vurgusu haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri

Yazarlar

medyumlar Cilt Bakımı - elektroniksigarakeyfi.org | Hasan Kalyoncu Üniversitesi| Kafkas Dans ekibi| hayır lokması| avakado fidanı| paykasa| kral oyun| evden eve nakliyat| Canlı Maç İzle
Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
instagram takipçi hilesi 2017
hazır web sitesi
SPOR
ev eşyası depolama
film izle
tanıtım yazısı
OYUNLAR
Gençlik filmleri
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
evden eve nakliyat
Zynga poker chip
film izle
Ankara yeminli tercüme
BAĞLANTILAR
film izle
viagra
kredi kartı borcu taksitlendirme
nakliyat
ankara iskele kiralama
joyetech elektronik sigara