Dünya Bankası'ndan 250 Milyon Dolarlık Jeotermal Kredisi

– Türkiye Kalkınma Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 'Jeotermal Geliştirme Projesi' için Dünya Bankası kaynaklarından toplam 250 milyon dolarlık kredi aldı.
Bu haber 2016-12-01 11:01:21 eklenmiş ve 91 kez görüntülenmiştir.

– Türkiye Kalkınma Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Jeotermal Geliştirme Projesi için Dünya Bankası kaynaklarından toplam 250 milyon dolarlık kredi aldı.

Hazine Müşteşarlığından yapılan açıklamada, Dünya Bankası kaynaklarından, Hazine Geri Ödeme Garantisi altında Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.'ye Jeotermal Geliştirme Projesi için sırasıyla 100 milyon ABD Doları ve 150 milyon ABD Doları tutarlarında krediler sağlanmıştır. Kredi ve Garanti Anlaşmaları 30 Kasım 2016 tarihinde imzalanmıştır.Söz konusu Kredi, adı geçen bankalar tarafından jeotermal enerjinin geliştirilmesi amacıyla kullandırılacaktır denildi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'ndan (TSKB) yapılan açıklamada da alınan kredinin sürdürülebilir enerji yatırımlarında kullanılacağı belirtildi. 

TSKB Genel Müdürü Suat İnce, Dünya Bankası Jeotermal Geliştirme Projesi çerçevesinde ve T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen krediyle ilgili Yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemek, TSKB'nin en önemli sürdürülebilirlik öncelikleri arasında yer alıyor. Ülkemizin kurulu yenilenebilir enerji kapasitesinin yüzde 13'ünün Bankamız tarafından finanse edilmiş olması, bu alanda attığımız adımların net bir göstergesi. Sağlayacağımız bu desteğin ülkemizin jeotermal enerji kapasitesinin artırılması, düşük karbonlu ekonomiye geçişi ve enerjide dışa bağımlılığının azaltılması için fark yaratacak bir adım olduğuna inanıyoruz dedi. - İstanbul


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Dünya Bankası ndan 250 Milyon Dolarlık Jeotermal Kredisi haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran