Engelsiz Yaşam Merkezi' 3 Aralık'ta Hizmete Başlıyor

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ’Engelsiz Yaşam Merkezi’, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hizmete başlıyor.
Bu haber 2016-12-01 16:41:31 eklenmiş ve 91 kez görüntülenmiştir.

Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 'Engelsiz Yaşam Merkezi', 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hizmete başlıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Engelsiz bir kent ideali ile yaptığımız çalışmaların önemli bir halkasını tamamlıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi şehrimizdeki engelli bireylerin çok önemli bir eksiğini tamamlayacak dedi.

Edirne Belediyesi yeni bir vizyon projeyi daha hayata geçiriyor. Yapımı belediye tarafından gerçekleştirilen ve Özgür Çocuklar Parkı yanında inşa edilen, 'Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi' 3 Aralık Cumartesi günü hizmete başlıyor. '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde saat 13.00'de yapılacak törenle hizmete başlayacak olan merkez, 2 kat ve terastan oluşuyor. Resim atölyesi, bilgisayar odası, spor salonu, mini toplantı salonu, dinlenme odası gibi mekanların bulunacağı merkezde, resim ve müzik öğretmenleri başta olmak üzere engellilere eğitim verecek uzmanlar görev yapacak. Merkezin bahçesinde de engellilere yönelik kapsamlı ve büyük engelsiz oyun aletlerinin yer aldığı bir alan oluşturuldu. Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezine gelenlerin yararlanabileceği bir de revir bulunacak.

Amacımız ailelere moral kazandırmak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Engelsiz Yaşam Merkezinin, engelli bireylerin buraya geldiklerinde hoşça vakit geçirebilecekleri, öğretmen ve uzmanlar eşliğinde çeşitli aktiviteler yapabilecekleri bir yer olacağını söyledi. Merkezin engelli çocukları olan aileler için de önemli bir mekan olacağını belirten Gürkan, Merkezimiz, engelli çocukları olan ailelerin, gün içinde çocuklarını ister birkaç saatliğine, ister tüm gün boyunca götürebileceği, birlikte aktivite yapabileceği veya ihtiyaçları halinde bir süreliğine çocuklarını bırakabilecekleri bir merkez olacak. Amacımız, çocuklarına bakmak zorunda kaldıkları için sosyal hayatta kopukluk yaşayan ailelere biraz nefes aldırmak, moral kazandırmak dedi.

Merkeze engel durumu gözetmeksizin tüm engelli çocuk ve gençlerin gelebileceğini kaydeden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediyenin sosyal sorumluluk ve sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında düzenlenecek aktivitelere çocukları ile birlikte ailelerin de katılabileceğini, bireysel aktivitelerde ailelerin kafeterya bölümünde dinlenebileceğini belirtti.

Edirne Belediye Gürkan, Engelsiz bir kent ideali ile yaptığımız çalışmaların önemli bir halkasını tamamlıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi şehrimizdeki engelli bireylerin çok önemli bir eksiğini tamamlayacak. Engelli bireylerimiz bu merkezimizdeki resim ve müzik çalışmaları, sosyal aktiviteler, eğitim çalışmaları ve nitelikli zaman geçirme şansına sahip olacaklar. Engelli bireylerimiz ve aileleri birlikte olacakları bir merkeze kavuşacaklar. Bu merkezde aynı zamanda engelli engelsiz gençlerimiz, çocuklarımız birlikte vakit geçirebilecek, oyun alanları ve aktivitelerden yararlanabilecekler. Edirne Belediye Başkanı olarak bu hizmetten dolayı çok mutluyum. Engelsiz Kent idealimize biraz daha yaklaşmış bulunuyoruz ifadelerini kaydetti. - EDİRNE


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Engelsiz Yaşam Merkezi 3 Aralık ta Hizmete Başlıyor haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Yaşam haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran