İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Yurt Yangını Protestosu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup, Adana'nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangını protesto etti.
Bu haber 2016-12-01 14:41:32 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup, Adana'nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangını protesto etti.

Aralarında İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, KESK, İstanbul Tabip Odası, HDP, ÖDP, Halk Evleri üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu bir grup, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı,  Kader değil bu bir katliam, tarikat yurtları kapatılsın sloganları attı.

AKP POLİTİKALARI SADECE GELECEĞİMİZİ DEĞİL BUGÜNÜMÜZÜ DE TEHDİT ETMEKTEDİR

İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu üyesi ve KESK dönem sözcüsü Sevtap Akdağ,  grup adına yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

 Yaşanan kaza değildir katliamdır, ilk değildir ve iktidarın politikaları sürdükçe son da olmayacaktır. Eğitimi piyasalaştıran, eğitim alanını cemaatlere, tarikatlara açan AKP politikaları sadece geleceğimizi değil bugünümüzü de tehdit etmektedir. Çocuklar cinsel saldırı, istismar, şiddet ve katliamlara maruz kalmaktadır. İktidar politikaları ülkemizde yaşayan çocukları türlü felaketlerle yüz yüze bırakmaktadır. Bu yüzden katliama 'kader' diyen kim olursa olsun, bu suçun ortağıdır. Aynı cemaatin Konya'daki kaçak Kuran kursunda 2008 yılında LPG sızıntısı nedeniyle patlama olmuş, 17 çocuk hayatını kaybetmişti. 8 yıldır sorumlular cezalandırılmadı, olayın üstü örtülmeye, unutturulmaya çalışıldı. Bu tür katliamlardan sonra ise iktidarın en iyi bildiği şey haberlere yasak getirmektedir. Bu ülkede katliamlara zemin hazırlamak, katletmek değil, halkın yaşananlardan haberdar olmasını sağlamak suç sayılmaktadır.

HEPİMİZ ENSARIZ DİYE YAN YANA DİZİLENLER AYNI TUTUMLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR

Akdağ, Ülkemizde çeşitli vakıf ve cemaatlere ait yüzlerce yurt bulunmaktadır. Bunların çok büyük bölümü yasal değildir ya da yasal boşluklardan yararlanmaktadır. Cemaat ve tarikatların örgütlenmek için büyük önem gösterdiği bu yurtlar çoğu zaman fiziki olarak da yurt olma vasfı taşımamaktadır. Denetime de tabi tutulmayan bu yerler öğrencilerin hayatını tehdit etmektedir. Diğer yandan hükümet yetkilileri olayın üstüne gitmek bir yana üstünün örtülmesi için söz birliği etmektedirler. İktidar mensupları anlaşılıyor ki cemaatlerin itibarlarını korumayı kendilerine dava haline getirmişler. Yaşanan her olayı geçiştirmeye çalışanlar, hepimiz Ensar'ız diye yan yana dizilenler aynı tutumlarını sürdürmektedir diye konuştu.

SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEYEN HERKES YARGILANMALI

Sorumluların yargılanması gerektiğini belirten Akdağ, Aladağ'da çocuklarımızın ölümünde denetim yapmamaktan ihmale kadar sorumluluğunu yerine getirmeyen herkes yargılanmalıdır.Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalıdır.

 

- İstanbul


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Önünde Yurt Yangını Protestosu haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri

Yazarlar

medyumlar Cilt Bakımı - elektroniksigarakeyfi.org | Hasan Kalyoncu Üniversitesi| Kafkas Dans ekibi| hayır lokması| avakado fidanı| paykasa| kral oyun| evden eve nakliyat| Canlı Maç İzle
Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
instagram takipçi hilesi 2017
hazır web sitesi
SPOR
ev eşyası depolama
film izle
tanıtım yazısı
OYUNLAR
Gençlik filmleri
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
evden eve nakliyat
Zynga poker chip
film izle
Ankara yeminli tercüme
BAĞLANTILAR
film izle
viagra
kredi kartı borcu taksitlendirme
nakliyat
ankara iskele kiralama
joyetech elektronik sigara