Istanbul'dan Midyat'a; Bir Kalem, Bir Dünya

Istanbul Avcılar Gençlik Merkezi ve Midyat Gençlik Merkezi'nin ortak yürüttüğü 'Bir kalem bir dünya' projesi kapsamında, merkez ve bağlı köylerdeki toplam 16 okuldaki 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtıldı.
Bu haber 2016-12-01 11:01:21 eklenmiş ve 90 kez görüntülenmiştir.

Istanbul Avcılar Gençlik Merkezi ve Midyat Gençlik Merkezi'nin ortak yürüttüğü Bir kalem bir dünya projesi kapsamında, merkez ve bağlı köylerdeki toplam 16 okuldaki 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı İstanbul Avcılar Gençlik Merkezi, Bir kalem bir dünya projesi kapsamında Midyat Milli EğitimMüdürlüğü ve Midyat Gençlik Merkezi koordinesinde, ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki 16 okulda eğitim gören 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıttı.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Midyat Gençlik Merkezi Müdür Vekili Ercan Alğaç, Avcılar Gençlik Merkezi Müdürü Kemal Zemher, gençlik merkezi liderleri ve gönüllüler, Güngören, Eğlence ve Düzgeçit, Esentepe, Mehmetçik, Atatürk, Vali Kemal Nehrozoğlu, Yolbaşı, Kayalar, Kayabaşı, Çaldere, Ziyaret, Ovabaşı, Üçağıl, Çamyurt ve Harmanlı köylerine giderek buradaki okullarda eğitim gören öğrencilere kırtasiye setlerini dağıttı.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, okuyan bir neslin Türkiye'nin yarınları olacağını belirterek, İstanbul'dan Avcılar Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nün sosyal sorumluluk projesi kapsamında en ücra köyümüze kadar kırtasiye yardımı getiren ekibe, bunu düşünen, bunu projelendiren tüm arkadaşlara şükranlarımızı sunuyoruz. Doğu ile batı arasındaki kaynaşmanın artmasına ve hızlanmasına vesile olan bu tür çalışmaların artmasını diliyoruz dedi. Avcılar Gençlik Merkezi Müdürü Kemal Zemher de, kırtasiye malzemelerini merkez ve bağlı ilkokullardaki 500 öğrenciye dağıtmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kalemin eğitimdeki önemine binaen projemize 'Bir kalem, bir dünya' ismini verdik. Bu çocuklar bu kalemler ile eğitim süreçlerinde kendilerine bir dünya oluşturacaklar. Bu oluşturacakları dünyaya bir nebze de olsa bizler de katkı sağlayalım istedik. Projemiz kapsamında Midyat'ta 11 köy okulu ile şehir merkezindeki 5 ilkokulunda toplam 500 öğrenciye kırtasiye seti dağıtacağız diye konuştu.


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Istanbul dan Midyat a; Bir Kalem Bir Dünya haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran