Kıbrıs'ta Taşıyıcı Annelik

Taşıyıcı anne, bir başkası adına onun çocuğunu rahminde taşıyıp, doğumdan sonra biyolojik ailesine teslim etmeyi kabul eden anneye verilen addır. Bazı aileler tüm uğraşlarına rağmen bebek sahibi olamayacak durumdadırlar.
Bu haber 2017-04-01 12:06:25 eklenmiş ve 316 kez görüntülenmiştir.

Taşıyıcı anne, bir başkası adına onun çocuğunu rahminde taşıyıp, doğumdan sonra biyolojik ailesine teslim etmeyi kabul eden anneye verilen addır. Bazı aileler tüm uğraşlarına rağmen bebek sahibi olamayacak durumdadırlar. Bunlar arasında yumurta, sperm ve rahim problemi çekenler gelir. Yumurta ve sperm problemleri yaşayanlar için donasyon programları mevcuttur. Sperm elde edilemeyen çiftlerde sperm donasyonu, yumurta elde edilemeyen çiftlerde ise yumurta donasyonu yapılarak hamile kalmaları sağlanmaktadır. Fakat bazı çiftler bu kadar şanslı değildir ve kendi çocuklarını taşıyabilecek sağlıkta rahimleri yoktur. Tabi bazı anne adaylarında rahim daha önceki operasyonlarda alınmış ya da doğuştan da olmayabilir. İşte bu gibi durumlar taşıyıcı anne ile kendi bebeklerine sahip olmaları sağlanmaktadır.

Taşıyıcı annelik işlemleri Türkiye'de yasa gereği yasaklanmış olup, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde sorunsuzca uygulanmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezleri sizin adınıza tüm süreci takip edip, bebeğinize kavuşuncaya kadar sizin yanınızda yer almaktadır. Bebek doğduktan sonra da tüm yasal işlemleri halletmenizde gerekli özeni göstermektedir. 
Sadece rahim problemlerinde durum bu şekilde olmaktadır. Peki ama sperm ve/veya yumurta problemi yaşayan çiftlerde durum nasıldır?
Eğer bir çiftte hem rahim problemlerine bağlı olarak sorunlar yaşanmakta ve kendi çocuğunu taşıyamayacağı raporla belirlenmişse, taşıyıcı anne programına dahil edilebilir. Eğer ki bu çiftte sperm ya da yumurta veya her ikisi de yeterli kalitede değilse, uygun donasyon programları da taşıyıcı anne programına dahil edilerek gebeliğin sağlanması amaçların. Yani yumurta problemleri yaşayan çiftler için yumurta donasyonu, sperm problemleri yaşayan çifler için sperm donasyonu, hem yumurta hem sperm problemleri yaşayan çiftler için ise embriyo donasyonu programı uygulanır.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sağlık haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

medyumlar Cilt Bakımı - elektroniksigarakeyfi.org | Hasan Kalyoncu Üniversitesi| Kafkas Dans ekibi| hayır lokması| avakado fidanı| paykasa| kral oyun| evden eve nakliyat| Canlı Maç İzle
Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
hazır web sitesi
SPOR
film izle
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
film izle
avokado fidanı
kredi kartı borcu taksitlendirme
joyetech elektronik sigara