Hayal Mi Umut?...


Bu makale 2015-05-26 11:53:00 eklenmiş ve 3823 kez görüntülenmiştir.
Ayşe Sena SARI

Başarmanın yarısı istemektir. Bitirmenin yarısı da başlamak. Bir işe istemeden başlayamaz, başlamadan bitiremezsiniz. İnsanoğlu hep bir hayal dünyasındadır (dünyaların en güzeli), hayalperesttir. Oysa başarmanın yarısı da tam olarak budur. İstediğimizi hayal etmeden gerçekleştiremeyiz. Hayaller hayatımızın yarısıdır, hatta daha fazlası. Hayallerde kötülük yoktur, hep tertemiz hayaller oynanır hayal perdesinde. Ve Umutlar... Yaşanası umutlar, hiç solmayası, son bulmayası,  Hayallerin geleceğe çelik kelepçelerle bağladığı. 

Mutsuzluk girdabında boğulanların dâhi tek nefes alabildiği küçük delik hayallerken o nefes yuvasını örtmeye çalışan toprakları hep bir rüzgar olup geri iten umutlar. Yorgun bakışları dirilten, uykusuz gözleri canlandıran, çatlamış toprakların güneşin önünü ara ara kapatan bulutlardan bir kaç damlayla gelecek rahmeti gözleri umutlar. Kışları yaprak dökmüş ağaçların çıplaklığını unuttuğu, kurumuş dalların titrekliğini dindirdiği yazın coşkusunu hatırlatan hayallerin neşesini artıran umutlar. 

Sahi : Umutlar olmasaydı çekilir miydi hayaller? Düşünüp düşünüp keyiflendikten sonra olmayacak kaygısı yerleşseydi sinelere biter miydi geceler? Öyle olacak olsaydı eğer gelmesin yarınlar, kurulmasın hayaller. Hayalsiz bir hayatın yaşamak huzur vermeyecek o halde ne hayatın tadı var ne de yaşamanın tuzu!.. 

Bir hayal olsaydı umut, zehir diye hayal içerdim! Ya bir umut olsaydı hayal , tüm umutları bir hayal için harcardım!.. Umutlar mı hayalden doğar yoksa hayaller mi umuttan? Sahi üstad ; Umutlar da olmasaydı neye yarardı yaşamak?..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran