Milletvekili Fırat'tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Bu haber 2016-12-02 15:01:21 eklenmiş ve 63 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, yayımladığı mesajında, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün farkındalık oluşturmak açısından büyük bir anlam taşıdığını kaydetti.

İbrahim Halil Fırat, engellilerin de hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerinin temel bir insan hakkı olduğunu belirterek, İnsana verilen değerin en belirgin yansıması engellilere verilen değer ve onlara sağlanan kolaylıklardır. Bu bağlamda, engelli kardeşlerimizin maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerini iyileştirmek, ön yargılarla mücadele etmek ve onlara güvenli bir gelecek sunmak, millet ve devlet olarak en temel görevimizdir dedi.

Fırat, Hem insani, hem İslami görevimiz olan, engelli kardeşlerimizin toplum hayatına katkıda bulunmaları için, yeteneklerini geliştirmek üzere onlara uygun mekanların hazırlanması, eğitim ve iş imkanı sağlanması gibi birçok konularda, engellilerin engelini kaldırmak için AK Parti iktidarları olarak 15 yıldır önemli çalışmalara imza attık. Engellilerin korunmasına yönelik çağdaş ve sosyal devlet anlayışının gerekliliği içerinde konuya hassasiyetle eğiliyor, birçok yasal düzenlemeler getirerek, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2005 yılında çıkardığımız engelliler kanunu ile tarihi bir düzenleme yapılmıştır. Bu kanunla eğitim hizmetinde bakım hizmetine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda haklarını teslim ettik. Engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdüren, üreten ve toplumda faydalı birer bireyler olarak yaşamlarını sürdürmeleri için her türlü desteği ve hizmet onlara sunmak en hayırlı iştir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizim görevimiz tüm engelleri kaldırmaktır. Günümüz toplumunun en hassas konularından biri olan engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgili, engelli kardeşlerimize sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyoruz. Bu düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, tüm engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere ailelerine ve tüm vatandaşlarımıza en kalbi hislerimle selam ve saygılar sunuyorum ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Milletvekili Fırat tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran