Saraybosna Üniversitesi

Saraybosna Üniversitesi, uzman kadrosu ve yenilikçi vizyonu ile Balkanlar’ın en iyi üniversitelerinden biridir. Saraybosna Üniversitesi’nde dünyanın 47 farklı ülkesinden yaklaşık olarak 2000 öğrenci bulunmaktadır.
Bu haber 2017-04-08 16:32:05 eklenmiş ve 336 kez görüntülenmiştir.

Saraybosna Üniversitesi, uzman kadrosu ve yenilikçi vizyonu ile Balkanlar’ın en iyi üniversitelerinden biridir. Saraybosna Üniversitesi’nde dünyanın 47 farklı ülkesinden yaklaşık olarak 2000 öğrenci bulunmaktadır.  Saraybosna Üniversitesi’nin Avrupa ülkesinde bulunan birçok üniversite ile anlaşması bulunmaktadır. Saraybosna Üniversitesi’ne kayıt yaptırmanız ardından bu üniversitelere Erasmus veya ğrenci  değişim programları ile geçiş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Saraybosna Üniversitesi Balkanlar’ın tek araştırma merkezidir. 2013 yılındna beri devam eden araştırma projelerine üniversiteye kayıt yaptırmanız ardından katılabilirsiniz. Üniversite sizlere çeşitli staj imkanları da sunmaktadır. Bu staj programlarına katılarak mesleğiniz ve bölümünüzün çalışma alanı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Saraybosna Üniversitesi’ne kayıt olabilmek üzere tek ihtiyacınız olan geçerli bir lise diplomasıdır.

Saraybosna Üniversitesi kayıt için sizlerden spesifik puanlar almanızı talep etmez. Bu sebeple üniversite YGS veya LYS’ye gerek kalmadan girebileceğiniz bir üniversitedir. Saraybosna Üniversitesi medikal bölümlerine girebilmek için çeşitli sınavlara girmeniz gerekir. Üniversitenin bu bölümlere girmebilmeniz için belirlediği puanın aşağısında bir puan almanız durumunda medikal bölümleri okuyamazsınız. Saraybosna Üniversitesi’nin yıllık olarak talep ettiği ücret 3500 Euro’dur. 3500 Euro 13 milyara denk gelir. 13 milyar, Türkiye’deki herhangi bir özel üniversitenin sizlerden talep ettiği ücretten çok daha düşüktür.

Saraybosna Üniversitesi’nden mezun olmanız sonrasında sizlere verilecek diploma içerisinde Europass eki bulunur. Europass eki ile Avrupa’da çalışabilme imkanını elde edersiniz.YÖK tarafından tanınan Saraybosna Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır. 2013 yılında Forbes Dergisi’nin hazırladığı “ World’s Greatest Education Centers” listesinde Saraybosna Üniversitesi de bulunmaktadır.  Saraybosna Üniversitesi oldukça merkezi bir konumdadır. Saraybosna Üniversitesi’nden ülkenin gözde mekanlarına ulaşmanız sadece 10 dakikanızı alacaktır.  Saraybosna Üniversitesi öğrencilerin pasaport işlemleri ve konaklama işlemleri konusunda gerekli yardımları gerçekleştirir. Saraybosna Üniversitesi’nde 2 adet kütüphane, 2 adet yurt ve faaliyet alanları bulunur. Kısacası bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği her unsur Saraybosna Üniversitesi’nde bulunur. Saraybosna Üniversitesi kayıt tarihlerini kaçırmamanız gerekir. Saraybosna Üniversitesi kayıt tarihini kaçıran öğrencilere ek fırsat tanımaktadır. Saraybosna Üniversitesi’nde okumak üzere astronomik fiyatlar ödemenize gerek yoktur.  Saraybosna Üniversitesi kayıt işlemleri sırasında yanınızda nüfus cüzdanınızın fotokopisi, 6 adet vesikalık fotoğrafınız veya geçerli lise diplomanız olmalıdır. Lise diplomanız olmadan yasal olarak Saraybosna Üniversitesi’ne kayıt yaptıramazsınız. Lise diploması Bosna-Hersek’te bulunan herhangi bir üniversiteye kayıt olabilmek için yeterli olacaktır. Doğal ve arkeolojik güzellikleri ile Saraybosna, öğrencilerin yaşamaktan keyif alacakları bir şehirdir. Şehir, renkli bir gece hayatına sahiptir. Dünyaca ünlü eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan Saraybosna, kültür bakımından Türkiye ile benzerlik gösterir. Saraybosna Üniversitesi farklı ülkelerden gelen öğrencilerinin pasaport ve oturum izni alma işlemlerinde öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

Saraybosna Üniversitesi’ne Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

 

Saraybosna Üniversitesi’nde çeşitli danışmanlık firmalarından faydalanarak kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi danışmanlık hizmetini veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışamanlığı firması bu işlem için idealdir. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran