Tıpta Hijyen Çözümleri

Hijyen faktörünün en önemli olduğu alanlardan birisi tıp sektörüdür. Tıp sektöründe temiz oda ve temiz hava gereksinimi önemli bir faktör olup bunu sağlamak için hijyenik klima santrali ürünleri kullanılmaktadır.
Bu haber 2017-04-21 16:00:59 eklenmiş ve 282 kez görüntülenmiştir.

Hijyen faktörünün en önemli olduğu alanlardan birisi tıp sektörüdür. Tıp sektöründe temiz oda ve temiz hava gereksinimi önemli bir faktör olup bunu sağlamak için hijyenik klima santrali ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler hijyen gerektiren ameliyathane, uzak sanayi, havacılık sanayi, temiz oda, kimya sanayi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Hijyen gerektiren sanayilerde pozitif, negatif ihtiyaçları sağlamak için bu ürünler kullanılmaktadır. Fonksiyonel yapıda olan bu ürünler klima santrali ve soğutma santralini bir cihazda toplamaktadır. Bu cihazlar yardımıyla anestezi işleminde havaya yayılan gazlar ve çeşitli nedenlerle meydana gelen hava kirlenmelerinin önüne geçilir. Ameliyathanelerin temiz havasının korunması sağlanarak hasta sağlığı gözetilir.

Paket hijyenik cihazlarda ayrıca hepa filtrasyon sistemi vardır. Böylece mekana taşınabilecek kirli hava önceden filtre edilerek temizlenir. Hava kirlenmesinin önlenmesi adına ayarlanabilen üfleme ve emiş hava debileri bulunmaktadır. Bu sayede ortamın havası pozitif basınç seviyesinde tutulur. Hacimden kaynaklı kirlenmelerin önüne geçilmiş olur. Klima santrallerinin dikkat çeken özelliklerinden birisi de ortam sıcaklık ve nem değerlerini yüksek hassaslık seviyesinde tutmasıdır. Paslanmaz sacdan üretilen bu ürünlerin filtre ve batarya kızakları da aynı şekilde paslanmaz sactır. Bu ürünlerde yüksek verimlilik seviyesine sahip scroll kompresörler, buharlı nemlendiriciler ve hava damperleri bulunmaktadır. Ayrıca karkas, panel, fanlar gibi ekipmanlara sahiptir.

Tıpta mekanların hava temizliğini sağlayan ve basınç değerlerini koruyan paket hijyenik klima cihazlarının hücre iskeletleri özel olarak tasarlanmış olan çelik profillerden oluşmaktadır. Bu profillerin amacı pislik birikmesini önlemektir. Ayrıca santral iç basınçta yaşanan kayıpları en aza indirir. Bu profiller ile iç yüzey pürüzsüz hale getirilir. Gövde kısmını incelediğimizde ise panellerin çift cidardan oluştuğunu görüyoruz. Panellerin dış ve iç yüzeyi 1 mm kalınlığında galvaniz sacdan imal edilmektedir. Özel contalar kullanılarak tasarlanan paneller, karkas üzerine oturtulmakta ve iç yüzeylerinde girintisiz bir alan oluşturmaktadır. Santral içerisinde kullanılan plug fanlar, NICOTRA markalıdır. Bu markanın tercih edilmesinin nedeni kolay temizlenebilir olması, balansı ayarlanmış olması, devir kontrolüne uygun olmasıdır. Motoru ise direk fan rötoruna bağlıdır. Bu sayede aktarmada yaşanan güç kaybının önlenmesi sağlanmıştır.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Teknoloji haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran