Veganlar 'Dünya Vegan Günü' Etkinliğinde Buluştu

Anadolu Yakası'nın en prestijli oteli olan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, bu yıl ilk kez geniş kapsamlı biçimde gerçekleşen 'Dünya Vegan Günü' etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Bu haber 2016-11-01 15:18:52 eklenmiş ve 340 kez görüntülenmiştir.

Vegan ve Vejeteryanler Derneği tarafından düzenlenen etkinlik vegan beslenmeyi bir hayat biçimi haline getirenleri bir araya getirdi. Etik, ekolojik ve sağlık olmak üzere 3 temel başlık üzerine konuşulan seminerde vegan yaşam felsefesinin hayvan hak ve özgürlüğüne en temel yaklaşım olması, beraberinde hayvansal endüstrinin küresel iklim değişikliği ve çevre kirliliğinin bir numaralı sebebi olması ve hayvansal ürün tüketiminin insan sağlığı açısından da oluşturduğu olumsuz etkilere dikkat çekildi.

Vegan ve Vejeteryanler Derneği tarafından bu yıl ilk kez geniş kapsamlı olarak gerçekleşen Dünya Vegan Günü etkinliğinde vegan yaşam biçimini benimseyenleri bir araya getirdi. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'in mekan sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik Vegan ve Vejeteryanler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Arıman'ın konuşmasıyla başladı. Özgürlükçü, adaletli ve eşitlikçi kavramların önemine vurgu yaparken gerçekçi olmadığımıza dikkat çeken Arıman; Özgürlükçüyüz ama hayvanları hapsediyoruz, eşitlikçiyiz ama canlıları düşünen düşünemeyen, bağ kuran kuramayan olarak ayırıyoruz, adiliz ama adalet kavramımız yine kendimize göre. Veganlık bir beslenme biçimi değil bir yaşam felsefesi, etik bir duruştur. Vegan beslenmek için her şeyden önce hayvanlara çevreye karşı bir duyarlılık gerekiyor. Hayvanları sevmek zorunda değiliz ancak var olma, yaşama ve acı çekmeme hakkına saygı duymamız gerekiyor. Alternatiflerimiz varken yaşatmayı düşünmeliyiz dedi.


Kaynak : Haberler

ETİKETLER : haber Veganlar Dünya Vegan Günü Etkinliğinde Buluştu haberler haberi haberleri HABER HABERLER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dünya haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -

Asil Haber - Son Dakika Güncel Haber Portalı...
© Copyright 2017 Asil Haber.
GÜNDEM
evden eve nakliyat
SPOR
OYUNLAR
kredi kartı borcu taksitlendirme
EĞİTİM
BAĞLANTILAR
avokado fidanı
Kafkas Dans ekibi
hayır lokması
İstanbul Mehteran