İKAYMEK'ten 2'nci Kitap Okuma Yarışması

28.04.2023 - Cuma 07:49

KAYMEK “Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla gerçekleştirdiği KAYMEK Kitap Okuma Yarışması’nın 2’ncisini düzenliyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten (KAYMEK), Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç liderliğinde kitap sevdalılarına ödüllü kitap okuma yarışması etkinliği sunuyor. Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği yarışmalarla bireylerin düşünce ve ifade dünyalarını zenginleştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda  “Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla düzenlenen yarışmanın 2’ncisi düzenleniyor.

YARIŞMADA YAŞ SINIRLAMASI KALKTI

Yaş sınırlaması olmayan yarışmada her yaştan bireylerin katılabileceği, birbirinden önemli yazarlar olan Yakup Kadri Karaosmanoğlu “Yaban” ve İskender Pala “Od” kitaplarından her biriyle ilgili ayrı ayrı olmak üzere dilediği kitaplardan yarışmaya başvuruda bulunabilecek.

YARIŞMA NASIL OLACAK?

Yarışmada belirlenen kitap ve kitabın yazarını konu alan 4 şıktan oluşan 10 adet soru sorulacak. Yarışmada en çok doğruyu en hızlı sürede yapmış olan yarışmacılardan her bir kategoride ayrı ayrı ilk üçe girenler ilan edilen ödülü almaya hak kazanacak. Kahoot sistemi üzerinden yapılacak yarışmada, yarışmanın yapılacağı yer, tarih ve saat başvuru yapan kişilerin belirtmiş olduğu telefona, yarışmadan birkaç gün önce SMS ile bildirilecek. Yarışma esnasında web arama motorlarından kahoot.it yazarak yarışmaya bağlanılabileceği gibi yarışmacılara yarışma gününden önce kahoot’un uygulamasının da  indirilmesi tavsiye ediliyor.

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK

Kitap Okuma Yarışması’nda her bir kategoride birinci olanlara 4 bin TL, ikinci olanlara 3 bin TL ve üçüncü olanlara ise 2 bin TL ödül verilecek. Yarışmaya katılım koşullarının detaylarına ilişkin ayrıntılı bilgi almak ve yarışmaya başvuru yapmak isteyen vatandaşların www.kaymekyarisma.com adresi ziyaret etmesi gerekiyor.

Etiketler
YORUM YAZ