Kadınhanı Raziye Sultan Han'da restorasyon başladı

13.04.2023 - Perşembe 15:28

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Kadınhanı’nda esnafla, vatandaşlarla ve partililerle bir araya gelerek, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandıracağı Raziye Sultan Hanı Restorasyonunu başlattı.

KONYA (İGFA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Kadınhanı’nda esnafla ve vatandaşlarla bir araya gelip, Raziye Sultan Hanı Restorasyonu İş Başlangıç Programına katıldı.

Başkan Altay ilk olarak AK Parti Konya Milletvekili Adayı Muhammed Zeren, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Köklü, Kadınhanı Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Çakar, AK Parti Kadınhanı İlçe Başkanı İrfan Karaca ile birlikte AK Parti Kadınhanı İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. Ziyaretlerine ilçe esnafıyla devam eden Başkan Altay, ardından Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Raziye Sultan Hanı Restorasyonu İş Başlangıç programına katıldı.

Buradaki programda konuşan AK Parti Kadınhanı İlçe Başkanı İrfan Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın bir gönül adamı olduğunu belirterek, ilçeye gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Muhammed Zeren, “AK Parti inşa ve ihya hareketi geçmişin ihyası, geleceğin imarını getiriyor. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyemiz, özellikle Uğur Başkanımız nezdinde Hatay’da yaptıklarımız Türkiye’nin dilinde. Her tarafta Konyalı olmakla iftihar ediyoruz” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu’nun öz yurdu Kadınhanı’nda olmanın kendisi için büyük bir mutluluk ve şeref olduğunu belirterek, Konya’nın tüm ilçelerinde çok güzel hizmetler yürüttüklerini söyledi.

Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla ilçeleri ve Konya’yı ihya etmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “AK Parti döneminde yapılan hizmetlerle Konya’mız adeta Türkiye’nin değil dünyanın en güzel şehirlerinden birisi haline dönüştü. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimiz adına çok önemli projelere imza attık. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Kadınhanı’mıza güncel rakamlarla 430 milyon lira tutarında yatırım yaptık" dedi.

Etiketler
YORUM YAZ